Our District Council Delegates

 

District 1

Jill Curren
Tyler Dueck
Henry Dyck
Lise Gareau
Terry Hinz
Henry Penner
Katrina Regier
Kristin Schlichemeyer
Vanda Wutzke

District 23

Mitchell Anderson
Gayl Basler
Jasmin Carlton
Ed Cechanowicz
Deb Chobotuk
Kurt Holfeuer
Doug Knowles
Garry Loehr
Kelley Moore
Victoria Morris
Deirdra Ness
Norman Sheehan
Cecile Smith
Brandi Tracksell-Sampson
Jessica Wheler
Scotty Wollf

District 4

Tiffany Dreger
Scott Flavel
Grant Greenshields
Wendy Gullacher
Brett Halstead
Mike Heinrich
Mark Hobman
Gerald Munholland
Kelvin Schapansky
Colleen Sekulich
Perry Thiessen
Patricia Isherwood-Thomas
Sara Trenouth
Leni Udell

District 5

Nathaniel Cole
Jean Dufresne
Joyce Fraser
Lois Herback
Martin Lelliott
Gwen Nell
Gordon Perkins
Betty Ann Schiefner

District 6

Linda Bourque
Bryan Cottenie
Rosalie Daisley
Janice Dease
Georgina Harambura
Audrey Horkoff
Andrew Kazakoff
James Nelson
Myra Paslowski

District 7

Ronn Lepage
Barb Gooding
Joanne Janzen
Evelyn Kasahoff
Becky Loewen
Deborah Ann McGuire 
Peggy Walker

District 8

Lyle Banda
Gary Gerein
Stephanie Gosselin
Philip Joanette
Heather Ranger
Tina Stene
Dannie Wreford 

District 9

Michael Bob - Kahkewistahaw
Chief Cadmus Delorme - Cowessess 
Angela Desjarlais - The Key
Leighanne Gardipy
   -Beardy's Okemasis
Alexander Kennedy - Little Pine 
Paul Ledoux - Muskeg Lake
Terrance Okemow - Lucky Man
Cy Standing - Wahpeton Dakota
Ivan Severight - Kinistin Saulteaux
Chief Clinton Wuttunee
   - Red Pheasant

District 10 

Janine Hoey
Ray Keller
Karl Panas
Joseph Rybinski
Hugh Sampson
Nick Trofimuk 

District 11

Gailmarie Anderson
Don Bohay
Gladys Court
Stephanie Gerwing
Milton Kerpan
Alice McFarlane
Dara McMunn
Lynn Pederson
Jennifer Puetz
Larry Sparks
Denis Sunderland
Paul Ulrich

District 12

Wayne Amos
Dennis Bode
Duane Chipley
Garry Lafrentz
Cameron Nordin
Dyon Stadnick
Pauline Ziehl-Grimsrud

District 13

Robert Anderson
Delana Floberg
Michael Greenlay
Linda Kutschall
Debbie Olesen
Linda Ruest
Owen Sebastian